Хамилтън взе и последния старт

01 December 2019 19:50
Източник: Mercedes
6-кратният световен шампион във Формула 1 Люис Хамилтън спечели последното състезание за годината – Гран при на Абу Даби, като беше начело от старта до финала, а вчера спечели квалификацията. Това е 84-а победа за Люис във Формула 1 и 11-а за него този сезон. След него на финала стигнаха Макс Верстапен с Red Bull и Шарл Льоклер с Ferrari, който обаче е разследван и може да загуби третото си място заради нарушение на тима на правилата за количеството гориво в резервоара на колата.

Четвърти остана Валтери Ботас с другата кола на Mercedes, който стартира последен, но напълно очаквано успя да си пробие път напред и да догони лидерите.

Хамилтън спря за гуми в 26 обиколка, а стратегията на Льоклер с две спирания в бокса го свали зад Верстапен, който подобно на Люис направи само едно спиране, като изкара много дълга първа серия обиколки със средно твърдите сликове.

Фетел също като Льоклер имаше проблеми с гумите и се пребори за петото място, като 2 обиколки преди финала успя да изпревари Алекс Албон с Red Bull.

Стартиралият 10-и Серхио Перес с Force India завърши 7-и – най-напред от пилотите извън Топ 3 тимовете, като направи много дълга първа серия обиколки, а в последния тур догони и изпревари Ландо Норис с McLaren, който остана 8-и.

Топ 10 допълниха Даниил Квят с Toro Rosso и Карлос Сайнц с другия McLaren, който в последната обиколка изпревари Нико Хюлкенберг и тази точка му гарантира шестото място в крайното класиране за годината.

Състезанието в Абу Даби беше последно за Хюлкенберг и Роберт Кубица от Williams, като двамата напускат Формула 1 след края на сезона.

Резултатите от Гран при на Абу Даби може да видите тук.

Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки.