VW T-Cross е Кола на годината

06 February 2020 08:57
Източник: Volkswagen
VW T-Cross спечели победата в конкурса „Автомобил на годината” на „Прес авто клуб България”, като кросоувърът победи 23 свои съперници.

Журито от 40 журналисти излъчи победителите в 6 категории, като първенците в тях участваха в селекцията за №1 в общото подреждане.

T-Cross първо спечели в своята категория – тази на кросоувърите, а на финала победи срещу Skoda Scala – чешкият модел пък взе първото място при леките коли.

В конкурса участваха над 60 модела, дебютирали на българския пазар през изминалата 2019 година.

При кросоувърите след T-Cross се наредиха Skoda Kamiq и Range Rover Evoque, а при леките автомобили Топ 3 допълниха BMW 3-а серия и Mazda 3.

Пикапът Ford Ranger Raptor спечели при мултифункционалните автомобили, следван от Mitsubishi L200 и SangYong Musso.
Jaguar I-Pace е първи при екологичните автомобили, а заедно с него в челната тройка влязоха Audi e-Tron и Renault Zoe.

При градските автомобили първото място зае петото поколение на Renault Clio, следвано от Peugeot 208 и Nissan Juke.

И при луксозните автомобили победата бе за BMW 8-а серия Gran Coupe, като баварският модел изпревари Audi A7 Allroad Quattro и Jaguar I-Pace.

През миналата година първото място в „Автомобил на годината” спечели Peugeot 508.

Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки.