Карлос Сайнц бе изключително щастлив след успеха си на Гран при на Великобритания. Испанецът стигна до първия си успех във Формула 1 в 150-ия си старт в престижната надпревара.

Състезател от иберийската страна не бе триумфирал на подиума от 2013 година, когато това стори Фернандо Алонсо.

„Станах първи с „Ферари“, на легендарна писта като „Силвърстоун“, какво повече може да искам. 3 юли 2022 година ще остане много специален ден за мен, ще го запомня за цял живот“, коментира Сайнц.

Той призна, че е имал проблеми с колата, но въпреки това тя е била достатъчно бърза.

А защо „Силвърстоун“ е толкова специална писта за испанския пилот?

Той спечели именно там първия си успех във Формула 3 преди 12 години. „Спомням си този ден с умиление и съм щастлив, че именно тук бе и дебютния ми успех във Формула 1. Надявам се, че той е първият от многото“, каза още пилотът.

Серхио Перес и Люис Хамилтън завоюваха съответно второто и третото място в състезанието. Заслужава да се отбележи, че Хамилтън записа най-бързата обиколка по време на надпреварата, това му донесе и бонус точка.

Световният шампион Марк Верстапен не се представи никак добре във Великобритания и трябваше да се примири със седмото място. Нидерландецът имаше контакт в третата обиколка и това доведе до повреда в задната част на болида му.

Въпреки разочароващото представяне на „Силвърстоун“ , Верстапен продължава да е лидер в генералното класиране със 181 точки.

След него са Серхио Перес и Шарл Леклер.

При отборите „Ред Бул“ заема първото място, пред „Ферари“ и „Мерцедес“.

Но нека се върнем отново на състезанието на „Силвърстоун“, което донесе изключително много емоции за феновете – както на трибуните, така и пред телевизорите.

Перес, който остана втори, бе много доволен от представянето си. „Битката с Люис беше наистина епична, радвам се, че я спечелих“, коментира той.

Настроението на съотборника му в „Ред Бул“ Марк Верстапен не бе чак толкова приповдигнато. „Пак добре, че съм седми, можеше и по-назад да финиширам. Има и такива дни, не може винаги всичко да е на макс. В следващите състезания ще дам всичко от себе си“, заяви Верстапен.