В зависимост от конфигурацията, оценките за разход на гориво са с еквивалента на 1 до 3 мили на галон по-неикономични от преди, като единствено версията Sierra AT4X отчита подобрение.
Моделите Шевролет Silverado 1500 (Chevrolet Silverado 1500) и Джи Ем Си Sierra 1500 (GMC Sierra 1500) за 2027 г. получават значителни актуализации, включващи нови V-образни осемцилиндрови двигатели с малък блок, обновени предавателни кутии и освежен външен и вътрешен облик. Тези промени водят до преразгледани оценки на Агенцията за опазване на околната среда (EPA) за разхода на гориво, като данните показват леко влошаване на ефективността за повечето конфигурации в сравнение с пикапите от 2026 г.
Агенцията за опазване на околната среда (EPA) вече публикува оценките за 5.7-литров V-8, 6.6-литров V-8 и 3.0-литров турбодизел, предлагани и в двата пикапа. Окончателните данни за разхода на гориво на базовия 2.7-литров турбо-четирицилиндров двигател все още предстоят.
Промените при V-образните осемцилиндрови двигатели донякъде обясняват влошаването. 5.3-литровият V-8 е заменен от 5.7-литров двигател, докато 6.2-литровият V-8 отстъпва място на 6.6-литров V-8. И двата двигателя имат по-голям работен обем, повече конски сили и въртящ момент, което в някои случаи може да означава и по-висок разход на гориво. Случаят с дизела е по-изненадващ: той запазва същия 3.0-литров работен обем, но някои конфигурации за 2027 г. отчитат с до 3 мили на галон по-висок разход в сравнение с еквивалентните версии от 2026 г.
Таблиците по-долу сравняват градските, извънградските и комбинираните оценки на EPA за моделите Silverado и Sierra за 2027 г. с предходните модели от 2026 г. Размерът на промяната варира в зависимост от двигателя, задвижването и версията. При няколко конфигурации разликата е само 1 или 2 мили на галон, докато някои дизелови версии със задвижване на четирите колела отчитат по-значителни спадове. Изборът на различно задвижване или версия може да повлияе на сравнението толкова, колкото и самият двигател.
Версията Sierra AT4X с 3.0-литров турбодизел се отличава като единствената конфигурация с подобрени показатели. Тя отчита намаление на разхода с 1 миля на галон при градско шофиране и с 2 мили на галон както при извънградски, така и при комбиниран цикъл. За останалите конфигурации, оценките за 2027 г. като цяло показват по-висок разход при градско, извънградско и комбинирано шофиране. Окончателните данни за 2.7-литровия турбо-четирицилиндров двигател ще завършат сравнението, след като EPA ги публикува.
Разход на гориво за Шевролет Silverado 1500
При 5.7-литровия V-8 двигател, версиите със задвижване на две колела (2WD) като WT, Custom, LT и High Country, отчитат разход от 15 мили на галон (15,68 л/100 км) в града, 19 мили на галон (12,38 л/100 км) извън града и 17 мили на галон (13,84 л/100 км) комбинирано. Това представлява влошаване с 1 миля на галон за градско, 2 мили на галон за извънградско и 1 миля на галон за комбиниран цикъл. При вариантите със задвижване на четирите колела (4WD) и същия двигател, включително WT, Custom, Custom Trail Boss, Z71, Trail Boss и High Country, разходът е 15 мили на галон (15,68 л/100 км) в града, 18 мили на галон (13,07 л/100 км) извън града и 16 мили на галон (14,70 л/100 км) комбинирано, което е влошаване с 1 до 2 мили на галон. За версиите Z71 и Trail Boss с офроуд гуми, разходът е 14 мили на галон (16,80 л/100 км) в града, 16 мили на галон (14,70 л/100 км) извън града и 14 мили на галон (16,80 л/100 км) комбинирано, с влошаване от 1 до 2 мили на галон.
Моделите с 6.6-литров V-8 двигател и 4WD, като High Country, отчитат разход от 14 мили на галон (16,80 л/100 км) в града, 18 мили на галон (13,07 л/100 км) извън града и 15 мили на галон (15,68 л/100 км) комбинирано, което е влошаване с 1 до 2 мили на галон. Версията ZR2 с този двигател има разход от 13 мили на галон (18,09 л/100 км) в града, 15 мили на галон (15,68 л/100 км) извън града и 14 мили на галон (16,80 л/100 км) комбинирано, с влошаване от 1 до 2 мили на галон.
При 3.0-литровия турбодизел, версиите с 2WD (WT, Custom, LT, High Country) имат разход от 22 мили на галон (10,69 л/100 км) в града, 27 мили на галон (8,71 л/100 км) извън града и 24 мили на галон (9,80 л/100 км) комбинирано, с влошаване от 1 миля на галон за всички цикли. За 4WD дизелови варианти (WT, Custom, Z71, High Country), разходът е 21 мили на галон (11,20 л/100 км) в града, 23 мили на галон (10,22 л/100 км) извън града и 22 мили на галон (10,69 л/100 км) комбинирано, като влошаването достига до 3 мили на галон при извънградски цикъл. При същите версии с офроуд гуми, разходът е 21 мили на галон (11,20 л/100 км) в града, 22 мили на галон (10,69 л/100 км) извън града и 21 мили на галон (11,20 л/100 км) комбинирано, с влошаване от 2 мили на галон за извънградско и комбинирано шофиране. Единствено при ZR2 дизел с 4WD, комбинираният разход остава непроменен на 21 мили на галон (11,20 л/100 км), докато градският разход е 20 мили на галон (11,76 л/100 км), а извънградският 22 мили на галон (10,69 л/100 км).
Разход на гориво за Джи Ем Си Sierra 1500
При 5.7-литровия V-8 двигател, версиите със задвижване на две колела (2WD) като Pro, Elevation и Denali, отчитат разход от 15 мили на галон (15,68 л/100 км) в града, 19 мили на галон (12,38 л/100 км) извън града и 17 мили на галон (13,84 л/100 км) комбинирано, с влошаване от 1 до 2 мили на галон. При вариантите със задвижване на четирите колела (4WD) и същия двигател (Pro, Elevation, AT4, Denali), разходът е 15 мили на галон (15,68 л/100 км) в града, 18 мили на галон (13,07 л/100 км) извън града и 16 мили на галон (14,70 л/100 км) комбинирано, с влошаване от 1 миля на галон за извънградско и комбинирано шофиране. За версиите с офроуд гуми, разходът е 14 мили на галон (16,80 л/100 км) в града, 16 мили на галон (14,70 л/100 км) извън града и 14 мили на галон (16,80 л/100 км) комбинирано, с влошаване от 1 до 3 мили на галон.
Моделите с 6.6-литров V-8 двигател и 4WD, включително Denali и Denali Ultimate, отчитат разход от 14 мили на галон (16,80 л/100 км) в града, 18 мили на галон (13,07 л/100 км) извън града и 15 мили на галон (15,68 л/100 км) комбинирано, с влошаване от 1 миля на галон за всички цикли. Версията AT4X с този двигател има разход от 13 мили на галон (18,09 л/100 км) в града, 15 мили на галон (15,68 л/100 км) извън града и 14 мили на галон (16,80 л/100 км) комбинирано, също с влошаване от 1 миля на галон.
При 3.0-литровия турбодизел, версиите с 2WD (Pro, Elevation, Denali) имат разход от 22 мили на галон (10,69 л/100 км) в града, 27 мили на галон (8,71 л/100 км) извън града и 24 мили на галон (9,80 л/100 км) комбинирано, с влошаване от 1 миля на галон за всички цикли. За 4WD дизелови варианти (Pro, Elevation, AT4, Denali), разходът е 20 мили на галон (11,76 л/100 км) в града, 23 мили на галон (10,22 л/100 км) извън града и 21 мили на галон (11,20 л/100 км) комбинирано, като влошаването достига до 2-3 мили на галон. При същите версии с офроуд гуми, разходът е 20 мили на галон (11,76 л/100 км) в града, 22 мили на галон (10,69 л/100 км) извън града и 20 мили на галон (11,76 л/100 км) комбинирано, с влошаване от 1 до 3 мили на галон. Единствено при AT4X дизел с 4WD, разходът е 20 мили на галон (11,76 л/100 км) в града, 22 мили на галон (10,69 л/100 км) извън града и 21 мили на галон (11,20 л/100 км) комбинирано, като тук се отчита подобрение от 1 миля на галон за градско и 2 мили на галон за извънградско и комбинирано шофиране.
Последвайте ни в Google News