Новото поколение на Chevrolet Corvette спечели престижната награда „Автомобил на годината“ в Северна Америка, която е част от конкурса „North American Car, Utility and Truck“ (NACTOY). Победителите се обявява по време на автосалона в Детройт, но от тази година той ще се провежда през лятото, така че сега бе организирано специално мероприятие.

Във финалното гласуване осмата генерация на спортното купе (C8) изпревари Toyota Supra и Hyundai Sonata. Така след пауза от 2 години на върха отново е американски модел, след като през миналата година отличието спечели Genesis G70, а година по-рано победител стана Honda Civic.

Това е третата победа на Chevrolet Corvette в конкурса след успехите на купето през 2014 и 1998 г. За първи път обаче легендарният модел е със средно разположение на двигателя – 6,2-литров атмосферен V8, развиващ мощност от 502 к.с. и 637 Нм въртящ момент.

В конкурса бяха отличени победителите в още две категории. Наградата за „най-добър кросоувър“ спечели KIA Telluride. Кросоувърът с 8 места в салона успя да изпревари „братчето си“ Hyundai Palisade и Lincoln Avaitor.

В категорията за „най-добър пикап“ триумфира Jeep Gladiator, който се бореше за първото място с Ram Heavy Duty и Ford Ranger.