Световният шампион във Формула 1 Марк Верстапен бе над всички и на „Спа“ в Белгия и записа нова впечатляваща победа. Въпреки че започна от 14-о място заради санкция, той преодоля конкуренцията и финишира първи. Триумфът на „Ред Бул“ бе двоен на това състезание, тъй като второто място остана за съотборника на Верстапен Серхио Перес. Карлос Сайнц завърши на трета позиция и оформи челната тройка в надпреварата.

Марк Верстапен очевидно е в страхотна форма и шансовете да спечели втора световна титла в най-силната надпревара на планетата се увеличават. Има ли кой да го спре? Разбира се, всичко е възможно, но вероятността някой да го изпревари до края става все по-малка. „В началото беше много напрегнато, трябваше да се опазя от инциденти.

След това обаче нещата си дойдоха на мястото и автомобилът ми вървеше като по релси. Много съм доволен, страхотен уикенд както за мен, така и за отборът ми „Ред Бул“ като цяло“, коментира нидерландецът след успеха си на „Спа“.

Той води убедително в генералното класиране с 284 точки, следван от Серхио Перес (191) и Шарл Льоклер (186).

На другия полюс бе настроението в отбора на „Ферари“ след надпреварата в Белгия. Стратезите на Скудерията избраха грешна тактика за пореден път и Шарл Льоклер определено не се представи така както се надяваха. Льоклер призна, че е бил обнадежден след старта, но после нещата са се объркали. „Титлата вече прилича на мираж, особено като гледаме темпото на „Ред Бул“, които определено са във вихъра си. Вижда се, че няма да е никак лесно, но на мен не ми остава нищо друго освен да се боря за възможно най-предно класиране във всяко състезание“, заяви Льоклер и с думите си почти развя бялото знаме на поражението и призна, че Верстапен най-вероятно ще спечели Формула 1 през тази година.