Едно от най-старите и най-известни автомобилни събития в САЩ, бе засенчено от трагедия през уикенда.

Четирикратният шампион на Ducati, катастрофира секунди преди да постави нов рекорд за най-бързо време с мотоциклет, на тазгодишното планинско изкачване Пайкс Пийк.
По-късно, за жалост бе потвърдено, че 36-годишният Карлин Дън е починал от нараняванията си.

Той започна изкачването в неделя, 30 юни, с всички шансове да постави нов рекорд и да спечели пета титла. Очакванията бяха високи, защото Дън разполагаше с всички нужни умения и инструменти, да постави нов рекорд, побеждавайки този, който той сам създаде през 2012 година, когато стана първият състезател завършил трасето за по-малко от 10 минути.

Събитието, което трябваше да е вълнуващ момент за екипа на Ducati, които демонстрираха възможностите на чисто новият модел Streetfighter V4, базиран на двигателят на Panigale V4, се превърна в трагедия.

Според очевидци, малко преди финала, Дън е уцелил неравност на пътя, която е вдигнала предното колело на мотоциклета.
Състезанието беше прекъснато за повече от час, което в повечето случаи значи, че се е случило нещо много сериозно.

По-късно, Ducati Северна Америка излязоха с изявление, че 36-годишния състезател е катастрофирал и починал.