Марк Верстапен постигна седмата си победа във Формула 1 от общо 12 старта досега през сезона. Световният шампион завърши първи на пистата „Пол Рикар“ в Гран При на Франция.

Люис Хамилтън финишира втори, а третото място остана за Джордж Ръсел.

Състезанието бе голямо разочарование за Шарл Льоклер, който стартира от първа позиция, но на 18-ата обиколка се завъртя в един от острите завои и излетя от пистата. До този момент той напълно контролираше нещата, но фаталната му грешка отвори пътя на Верстапен към успеха в надпреварата.

Льоклер беше бесен след края на състезанието. „Допускам нелепи грешки, които правят като цяло доброто ми представяне безсмислено. Прекалено много точки губя по този начин“, заяви той.

Настроението на Верстапен бе на другия полюс. „Темпото ми бе добро още в началото, а след случката с Льоклер в 18-ата обиколка взех нещата в свои ръце. Жалко за него, надявам се, че е добре. Такива неща се случват“, заяви нидерландецът, който продължава да е лидер в генералното класиране.

Седемкратният световен шампион Люис Хамилтън определи състезанието като „изключително тежко“. „Не ми беше никак лесно, имах проблеми с бутилката за вода и не можех да пия, а това допълнително ме затрудни в жегата. Но имайки предвид как през цялото време уикенда бях далеч от първите, това, че в крайна сметка завърших втори е добър резултат за мен“, коментира британският пилот.

Той допълни, че заради жегата и напрежението най-вероятно е загубил 3 килограма по време на състезанието.

В генералното класиране на Формула 1 след Гран При на Франция Марк Верстапен е на първо място с 233 точки, следван от Шарл Льоклер със 170 точки и Серхио Перес със 163.

Една от големите звезди в историята на Формула 1 Нико Розберг изказа интересно мнение за битката между Верстапен и Льоклер. Според него до края на годината между двамата ще прехвърчат искри. До този момент противниците показват голямо уважение един към друг, но според Розберг това ще се промени с наближаването на края на сезона. „Бих заложил къщата си, че добрият тон няма да продължи още дълго. А и за нас като зрители ще е добре да има малко повече екшън“, каза още Розберг.